Początek leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Jakkolwiek nie powinieneś sam cierpieć. Jest wiele dostępnych metod terapii, jakie pomogą Tobie w przezwyciężeniu alkoholizmu, żeby powrócić do zdrowego i pełnego życia.

mam problem z alkoholem Kraków

Różne czynniki, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu winno być nadzorowane przez zespół ekspertów medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju są liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez ekspertów, jacy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego lub też ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w miejscowych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na leczenie?
Przed nawiązaniem kuracji jednostka musi najpierw rozpoznać swój stan oraz mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. Niekiedy jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny bądź przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o przesadne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga także rozpocząć debatę na temat przystępnych opcji kuracji i pomocy.

Nie ma dobrego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować dużo pobocznych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, trudności z relacjami i zakłócenia zawodowe.